اتمر: ”در نشست مسکو از نظام جمهوری اسلامی، ارزش های قانون اساسی و سلامت نهادها دفاع خواهیم کرد“

محمد حنیف اتمر، مشاور پیشین امنیت ملی و یکی از انتخابات ریاست جمهوری سال آینده گفته است که با شماری از رهبران سیاسی کشور در نشست مسکو اشتراک می کند. 

آقای اتمر با نشر یک اعلامیه در صفحه تویتر خود نوشته است که در این نشست از نظام جمهوری اسلامی، ارزش های قانون اساسی و سلامت نهاد دفاع خواهد کرد. 

در این اعلامیه آمده است: ”ما با جمعی از رهبران کشور در نشست مسکو اشتراک می‌کنیم و آنرا قدمی مهمی در راستای آغاز مذاکرات همه شمول بین الافغانی می دانیم. ما در مسکو از نظام جمهوری اسلامی، ارزش های قانون اساسی و سلامت نهاد های ما به مثابه دستآورد ها و میراث های که همه شریک آن هستیم، دفاع خواهیم کرد.“

وی همچنین افزوده است: ”ما همچنان روی همه شمول شدن مذاکرات بین الافغانی در آینده با شمولیت حکومت افغانستان تأکید خواهیم کرد. ولی از حکومت هم می‌طلبیم که به پروسه صلح از دریچه تنگ حکومتی نگاه نکند ‌و به نقش قشر سیاسی و کافه ملت در تلاش برای صلح و پاسداری از نظام و نهاد های ملی احترام بگذارد.“

قرار است نشست مسکور به تاریخ ۵ و ۶ فبروری سال روان میلادی در پایتخت روسیه برگزار گردد. 

به اساس گزارش ها، در این نشست شماری از رهبران سرشناس سیاسی  و مذهبی کشور بشمول حامد کرزی، گلبدین حکمتیار، سید منصور نادری، محمد محقق، عطا محمد نور، حکمت کرزی، اسماعیل خان، شهنواز تنی، عبدالسلام ضعیف سفیر پیشین طالبان در اسلام اباد اشتراک خواهند کرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme