استقبال رهبران جهان از سال ۲۰۱۹

رهبران شماری از کشورهای جهان با نشر بیانیه‌هایی با سال ۲۰۱۸ خداحافظی کرده و به استقبال ۲۰۱۹ پرداختند. برخی از رهبران جهان از دست‌آوردهای سال ۲۰۱۸ صحبت کردند و تعداد دیگر از برنامه‌های سال ۲۰۱۹ صحبت کردند.

ماکرون در تلاش همبستگی

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در بیانیه اش به مناسبت پایان یافتن سال ۲۰۱۸ خوش‌بین و قاطع بود. او گفت: «من به ’ما‘ باور دارم.» ماکرون با اشاره به تظاهرات اخیر در کشورش گفت: «بیاید به پائین کشانیدن خود و ایجاد این باور که در فرانسه همبستگی وجود ندارد، نقظه پایان بگذاریم.»

می در باره برگزیت صحبت کرد

موضوع برجسته بیانیه تریزا می نخست وزیر بریتانیا، خروج کشورش از اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹ بود. او از اعضای پارلمان خواست تا طرح اش برای برگزیت را تصویب کنند تا به گفته او، «بریتانیا بتواند یک مرحله سخت را پشت سر بگذراد». او همچنان از بریتانیایی‌ها خواست تا تفاوت نظر در باره برگزیت را کنار بگذارند و متحده شوند: «من فکر می‌کنم که ما می‌توانیم با هم با خوشبینی و امید یک فصل تازه را آغاز کنیم.»

پوتین از هموطنان اش خواست تا با هم کار کنند

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در بیانیه خود به مناسبت سال نو میلادی گفت: «ما می‌توانیم تنها در نتیجه تلاش‌های خود و کار تیمی بهتر همآهنگ شده به نتایج مثبت برسیم.» پوتین تأکید کرد که بهبود دادن سطح زندگی در روسیه از اولویت‌هایش در سال ۲۰۱۹ باقی خواهد ماند.

شی از دست‌آوردهای چین ستایش کرد

هر چند در چین شب سال نو به صورت گسترده تجلیل نمی‌شود، چون این کشور سال نو خودش را جشن می‌گیرد، اما با وجود آن هم رئیس جمهور شی جین پینگ به مناسبت سال نو میلادی بیانیه داد و از دست‌آوردهای کشورش در سال ۲۰۱۸ یاد کرد. شی با اشاره به نشست‌های چند ملیتی به میزبانی چین در سال گذشته گفت: «ما پیشنهادات چین را ارائه کردیم و صدای چین را به گوش جهانیان رساندیم.»

دونالد ترامپ سال ۲۰۱۸ را در تویتر به پایان رساند

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا با نشر ویدیویی در شبکه اجتماعی تویتر سال ۲۰۱۸ را به اختتام رساند. ترامپ از تصمیم اش برای خروج عساکر امریکایی از سوریه و طرح اعمار دیوار در سرحد امریکا با مکسیکو دفاع کرد و گفت که سال آینده یک سال «عالی» خواهد بود.

مرکل: باید برای اعتقادات خود مبارزه نماییم

انگلا مرکل صدر اعظم آلمان در پیام اش به مناسبت سال نو میلادی گفت که برای مبارزه در برابر چالش‌هایی چون تغییرات اقلیمی، مهاجرت‌ها و دهشت افگنی در سال ۲۰۱۹ به همکاری بین المللی نیاز است. او افزود: «به خاطر منافع خود ما، ما می‌خواهیم تمامی این مسایل را حل نماییم و ما زمانی این کار را خوب انجام داده می‌توانیم که منافع دیگران را نیز در نظر داشته باشیم.»


دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme