اشرف غنی به ترامپ نامه نوشت

محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان با ارسال نامه‌یی به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، موضوعاتی را در مورد افغانستان به او پیشنهاد کرده است.

روزنامۀ آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی امروز می‌گوید، محمداشرف غنی این نامه را از طریق الیس ویلز، نمایندۀ وزارت خارجۀ آمریکا در امور آسیای جنوبی به آقای ترامپ فرستاده است. الیس ویلز دو روز پیش با آقای غنی در ارگ ریاست جمهوری دیدار داشت.

نیویورک تایمز نوشته است که آقای غنی در مورد مصارف نیروهای آمریکایی و کاهش آنان پیشنهاداتی را به آقای ترامپ داده است.

این روزنامه نوشته که سه مقام آمریکایی فرستادن این نامه را به دونالد ترامپ تأیید کرده و یک مقام بلندپایۀ آمریکایی ادعا کرده که این نامه را دیده و گفته که آقای غنی به طور مفصل در این نامه در مورد این که شمار نیروهای آمریکایی چگونه در افغانستان کاهش پیدا کنند و یا مصارف آنان کم شود، نوشته است.

بر اساس معلومات منبع، آقای غنی پس از مشوره با جان نیکلسون، فرمانده پیشین نیروهای آمریکایی در افغانستان این نامه را نوشته و در آن در مورد دو موضوع یاد شده به آقای ترامپ پیشنهاداتی را مطرح کرده است.

این مقام بلندپایۀ آمریکایی افزوده است که در این نامه از آقای ترامپ خواسته شده تا برای کاهش مصارف سربازان آمریکایی و نیز کاهش شمار آنان در افغانستان، کمیته‌‌های مشترکی را بسازد تا این کمیته‌ها به صورت موثر کار کنند.

نیویورک تایمز گفته است که بر بنیاد پیشنهادهای آقای غنی در این نامه، مصارف نیروهای آمریکایی در افغانستان دو میلیارد دالر در سال کم خواهد شد و شمار آنان نیز به 3 هزار نیرو کاهش پیدا خواهد کرد.

هم اکنون شمار نیروهای آمریکایی در افغانستان به 15 هزار نیرو می‌رسد و دونالد ترامپ حدود یک ماه پیش مسأله خروج 7500 نیرویش را از افغانستان مطرح کرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme