امریکا برای حمد الله محب دیگر ویزه صادر نمی کند

یک مقام سابق وزارت دفاع آمریکا گفت که پس از اظهارات مشاور امنیت ملی افغانستان علیه عملکرد واشنگتن، ممکن است برای این مقام افغان دیگر ویزا صادر نشود. 

به گزارش راه «مایکل روبین» مقام سابق وزارت دفاع آمریکا و عضو اندیشکده «امریکن اینترپرایز» در یادداشتی نوشت که پس از اظهارات انتقادانه «حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان از اقدامات تخریبگرانه آمریکا در روند صلح ممکن است واشنگتن برای این مقام افغان دیگر ویزا صادر نکند.

مشاور امنیت ملی افغانستان در سفر به واشنگتن و پس از آنکه به دلیل “مشغول بودن” همتای آمریکایی‌اش «جان بولتون» موفق به دیدار با وی نشده بود به خبرنگاران درباره نگرانی کابل از روند مذاکرات آمریکا و طالبان گفته بود.

محب در این باره به رسانه‌ها گفته بود: واشنگتن عامدانه در حال تضعیف دولت افغانستان است تا بحران آفرینی کند و سپس دولتی مانند دولت‌های استعماری را در افغانستان مستقر کرده تا آن را تحت کنترل داشته باشد

وی افزود: برخی بر این باورند که نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان برای ایجاد دولت موقت در افغانستان تلاش می‌کند تا خود نیز مانند دولت‌های استعماری نقش “نائب‌السلطنه” آمریکا در افغانستان را ایفا کند.

روبین در «واشنگتن اگزماینر» نوشت: برای این اظهارات محب به وزارت خارجه آمریکا احضار شد و ممکن است با وجود داشتن همسر آمریکایی نیز دیگر قادر به اخذ ویزا آمریکا نباشد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme