اکثریت مردم روسیه تمایلی برای مهاجرت از کشورشان ندارند

۸۸ درصد از شهروندان روس تمایلی به مهاجرت دائمی از این کشور ندارند و تنها ۱۰ درصد آنها به فکر ترک روسیه هستند که محبوبترین مقصد این افراد هم کشور آلمان است.57480026

به گزارشراهبه نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، حدود 10 درصد از شهروندان روس تمایل دارند که برای همیشه از این کشور مهاجرت کنند و آلمان پرطرفدارترین مقصد این افراد است. این مسئله در نتایج نظرسنجی اخیر صورت گرفته از سوی مرکز سنجش افکارعمومی سراسری روسیه که امروز منتشر شده، مشخص گردیده است.

بر اساس این نظرسنجی، تنها 10 درصد از شهروندان روس مایل به مهاجرت دائمی از این کشور هستند، در حالی که 88 درصد آنها تمایلی برای ترک روسیه و مهاجرت به سایر کشورها ندارند.

به گفته جامعه شناسان، تعداد افرادی که مایل به مهاجرت به خارج از روسیه هستند، ظرف هفت سال گذشته تغییری نکرده است. در دوره زمانی 2011 الی 2017، این تعداد بین 10 الی 13 درصد متغیر بوده است.

 تمایل برای مهاجرت درمیان شهروندان 18 الی 24 سال روس بسیار محبوبیت دارد. 31 درصد از سئوال شوندگان در این رده سنی، خواستار ترک روسیه بودند. در عین حال بیش از 30 درصد این گروه سنی نیز چنین دورنمای را برای خود در نظر نگرفته‌اند. 26 درصد افراد متمایل برای مهاجرت هم در حال جمع‌آوری اطلاعات از کشورهای مقصد خود هستند و 22 درصد از این افراد هم در حال آموزش زبان‌های خارجی می‌باشد.

در مجموع این نظرسنجی نشان داد که 18 درصد از مردم روسیه طی دو الی سه سال گذشته برای گذراندن تعطیلات به خارج از کشور سفر کرده‌اند و تقریبا سه چهارم سئوال شوندگان نیز گفته‌اند که در این دوره زمانی از کشور خارج نشده‌اند.

در میان افراد متمایل برای ترک روسیه، 16 درصد آلمان را هدف مهاجرت خود نامیده، 7 درصد آمریکا را و 6 درصد هم اسپانیا را نام برده‌اند.

این نظرسنجی در تاریخ  شش و هفت ژوئن  در میان بیش از دو هزار شهروند روس بالاتر از سن 18سال انجام شده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme