ببر آدمخوار بعد از کشتن ۱۳ انسان کشته شد

یک ببر آدمخوار به نام تی‌وان که در دو سال اخیر دست کم ۱۳ هندی را کشته و خورده بود، سرانجام با شلیک گلوله کشته شد.880x495_cmsv2_91a613a9-d784-558d-9e34-87f6d11cb5c6-3415916-696x392

به گزارش راه عملیات پیشرفته و پیچیده شکار ببر آدمخوار شب جمعه ۱۱ عقرب در جنگل‌های ایالت ماهاراشترا با کشته شدن حیوانی به پایان رسید که شکارچی‌ها او را با نام تی‌وان می‌شناختند و دوستداران حیات وحش نام آونی را برایش انتخاب کرده بودند.

یکی از خطرناک‌ترین ببرهای چند دهه اخیر هند مادر دو توله ۱۰ ماهه بود اما در عین حال تا همین اواخر از کشتن انسان‌ها دست نکشید.

گروهی شامل ۱۵۰ نفر نیروی حرفه ای با استفاده از یک پاراگلایدر و چند دوربین مادون سرخ ماه‌ها برای یافتن ردی از تی‌وان وقت گذاشتند و تیراندازان ماهر سوار بر فیل‌ها راهی جنگل‌ها شدند.

دیوان عالی هند ماه سپتمبر گذشته حکم کشتن ببر قاتل را در میان اعتراض دوستداران حیات وحش صادر کرد؛ حیوانی که از تابستان ۲۰۱۶ تا امروز مسئول کشته شدن دست‌کم ۱۳ هندی بوده است.

مخالفان بارها به رای دیوان عالی هند اعتراض کردند اما سرانجام حکم محکمه بر این قرار گرفت که اگر آرام‌بخش‌های قوی روی حیوان کارگر نیفتاد، چاره‌ای جز استفاده از سلاح گرم و کشتن برای شکارچی‌ها باقی نمی‌ماند.

گزارش‌های ابتدایی حاکی از آن بود که تی‌وان با شلیک گلوله اصغر علی‌خان، فرزند یکی از مشهورترین شکارچیان هند کشته شده است.

نواب شفعت علی‌خان گرچه رهبر گروه شکارچی‌ها بود اما در عملیات جمعه حضور نداشت.

جنازه بی‌جان تی‌وان یا همان آونی برای کالبدشکافی به باغ‌وحشی در شهر ناگپور منتقل شد.

نخستین قربانی این ببر آدمخوار زنی بود که جنازه‌اش را تابستان دو سال پیش در مزرعه پنبه پیدا کردند.

از آن پس تقریبا تمام قربانیان تی‌وان مرد بودند.

کار یافتن ردی از این ببر قاتل در مقطعی چنان پیچیده شده بود که شکارچی‌ها به استفاده از رایحه یکی از عطرهای کالوین کلاین پناه بردند.

در جریان عملیات شکار تی‌وان، برخی از دوستداران حیات وحش با برپایی راهپیمایی و در دست گرفتن پلاکاردهای حاوی شعارهای زیست‌محیطی، خواستار جلوگیری از شکار آونی شده بودند.

عده‌ای هم چهره خود را به شکل ببر قاتل درآورده و مدعی شده بودند آونی برای حیات وحش هند فراتر از یک ببر ماده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme