براثر تیراندازی در کلوب شبانه در کالیفرنیا ۱۳ تن کشته شدند

یک مهاجم چهارشنبه شب به وقت محلی در حومه لس آنجلس در یک کلوب شبانه، جایی که شماری از دانشجویان جشن گرفته بودند، شلیک کرده و چندین نفر را به کام مرگ کشاند. به گفته مقامات، فرد مهاجم نیز کشته شده است.santa-barbara-shooting

به گزارش راه در شهر “تاوزند اوکس” در کالیفرنیا یک مرد در برنامه دانشجویان در یک کلوب شبانه حمله برده و حداقل ۱۲ نفر را کشته است. یک سخنگوی دفتر پولیس در “ونتورا” گفت که جسد ۱۱ نفر را در این کلوپ کشف کرده اند. یک افسر پولیس که پس از اولین تماس اضطراری وارد این کلوب شده بود نیز کشته شده است. همچنین فرد مهاجم نیز کشته شده است. شمار زیادی از افراد دیگر به طور جدی مجروح شده اند.

 حداقل ۳۰ شلیک صورت گرفته است

این حادثه حوالی ساعت ۱۱ شب به وقت محلی در کلوب شبانه “بوردرلین بار و گریل” رخ داده است. به گزارش روزنامه “ونتورا کانتی استار”، حداقل ۳۰ شلیک صورت گرفته است. دانشجویان یک کالج جشنی را در این کلوب مشهور برگزار کرده بودند. به گفته شاهدان، صدها نفر در این کلوب حضور داشتند. یک شاهد عینی به رسانه (ای بی سی) گفته است که یک مرد مسلح بر محافظ امنیتی را شلیک کرده و بمب های دودزا را پرتاب کرده است. سپس او به سوی دیگران شلیک کرده است. این شاهد عینی در ادامه گفته است که “فرد مهاجم به شلیک ادامه داد.”

Kalifornien Thousand Oaks Schießerei Nachtclub (picture-alliance/AP Photo/M. Terrill)

یکی دیگر از حاضرین در محل گزارش داده است که این مرد با استفاده از تفنگ ساچمه ای خانمی را که مسئول دخل کلوب بود، مورد شلیک قرار داد. یک زن جوان توضیح داده است که چگونه از میدان رقص به دروازه عقبی خود را رسانده و فرار کرد. او گفته است که “مردم پنجره ها را با چوکی می شکستاندند تا راه فرار پیدا کنند.”

توصیف های مختلف از فرد مهاجم

توصیف های که شاهدان حادثه از شخص مهاجم بیرون داده اند، بسیار ضد و نقیض اند. یکی از شاهدان گفته است که فرد مسلح به نظر می رسد که از خاورمیانه باشد، دیگران از یک مرد سفید پوست صحبت کرده اند. اما تقریبا همه اتفاق نظر دارند که فرد مهاجم لباس های تاریک به تن داشته است و تا اندازه ای چهره اش را پوشانیده بود. تصاویر تلویزیونی نشان می دهد که پولیس و نیروهای اطفائیه حدود یک ساعت بعد از شلیک وارد ساختمان شدند. همچنین در این تصاویر تلویزیونی نشان داده می شود که نیروهای امدادرسان به دو تن از مجروحین رسیدگی می کنند. امدادگران برای رسیدگی شمار زیادی از مجروحین آمادگی گرفته و نیرو های پولیس شمار زیادی را از این کلوب بیرون کشیده اند. هنوز معلوم نیست که به چه تعداد در داخل این کلوب بوده اند و هنوز به چه تعداد در آنجا حضور دارند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme