بقایای عجیب‌ترین دایناسور دنیا در آرژانتین کشف شد

دیرین شناسان بقایای گونه ناشناخته ای از دایناسور را در آرژانتین کشف کرده اند که 110 میلیون سال قبل می زیسته اند. آنها در منطقه ای می زیسته اند که قبلا تصور می شد منابع آب و گیاهی اندکی داشته است.3791c2f5-ab13-4dfe-abd5-086ca9567b9a_16x9_600x338

به گزارش راه، یکشنبه 4 نوامبر، دیرین شناسان بقایای گونه ای ناشناخته از دایناسورها را کشف کرده اند که 110 میلیون سال قبل در آرژانتین می زیسته اند.

بقایای کشف شده متعلق به سه عضو یک گونه جدید است که شامل یک دایناسور بزرگسال و دو دایناسور نوجوان است. گروهی از محققان اسپانیایی و آرژانتینی آنها را در منطقه نئوکوئن کشف کرده اند. گونه جدید به نام Lavocatisaurus agrioensi از خانواده دایناسورهای گیاهخوار است.

به گفته محققان، طول دایناسور بزرگسال 12 متر و هر دو دایناسور نوجوان نیز بین 6تا7 متر بوده اند.

گفتنی است، دایناسورها گروهی از خزندگان مهره‌دار بودند که بیش از 160 میلیون سال بر زمین حاکم بودند. حدوداً نیمهٔ نخست قرن 20، دانشمندان دایناسورها را جانورانی تنبل، خنگ و خونسرد به ‌شمار می‌آوردند. با این وجود، تحقیقات گستردهٔ انجام شده در سال 1970 این نظریه را تأیید می‌کند که آنها حیواناتی با دگرگونی‌ های بدنی زیاد بودند و اغلب خود را با واکنش‌ های متقابل اجتماعی سازگار می‌کردند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme