ترامپ: جنگ افغانستان باید پایان یابد و نظامیان امریکایی به خانه برگردند

دونالد ترامپ؛ رییس ‌جمهوری امریکا در نطق سالانه خود در کنگره این کشور بر پایان جنگ طولانی امریکا در افغانستان تاکید کرده و گفته‌است که نیروهای امریکایی باید به خانه برگردند.

آقای ترامپ که روز سه‌شنبه، ۱۵ دلو در کنگره امریکا سخنرانی می‌کرد، در مورد جنگ افغانستان گفت که به خاطر شجاعت نیروهای امریکایی، پیشرفت‌های زیادی در جنگ افغانستان انجام شده‌ و مذاکرات صلح نیز ادامه دارد.

به گزارش راه به نقل از افق دونالد ترامپ در سخنرانی خود افزود که مذاکرات صلح زمینه خروج نیروهای امریکایی از افغانستان را فراهم می‌کند و به طولانی‌ترین جنگ امریکا نیز نقطه پایان گذاشته می‌شود.

رییس ‌جمهوری امریکا با تاکید مجدد بر اظهارت قبلی‌اش گفت که نیروهای امریکایی می‌توانند از راه جنگ در افغانستان ‌شوند؛ اما نمی‌خواهند هزارها انسان کشته شوند.

او افزود :« من در پی آن نیستم که صدها هزار نفر از مردم افغانستان که خیلی از آن‌ها بی‌گناه هستند را بکشم. این همچنین کار ما نیست که به عنوان نیروی پولیس کشورهای دیگر عمل کنیم.» او پیش از این نیز گفته‌بود که نیروهای امریکایی در افغانستان به عنوان پولیس عمل کردند و اگر می‌خواستند از طریق جنگ پیروز شوند،‌ میلیون‌ها نفر قربانی می‌شدند.

سخنرانی سالانه دونالد ترامپ در کنگره این کشور تنها چند روز پس از سفر زلمی خلیلزاد؛ نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان به کابل صورت گرفته‌است. آقای خلیلزاد که هیات امریکایی در مذاکراه با طالبان را رهبری می‌کند، در سفرش به کابل در دیدار با اشرف‌غنی گفته‌بود که در مذاکرات قطر پیشرفت چندانی صورت نگرفته‌است. خلیلزاد همچنین افزوده که امیدوار است که مذاکرات امریکا و طالبان زمینه تامین صلح در افغانستان را فراهم کند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme