۱۹ تن در بغداد براثر تیراندازی کشته شدند

در تیراندازی افراد مسلح ناشناس در پایتخت عراق،۱۹ تن به‌شمول سه افسر پولیس جان باختند و بیش از ۷۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

بربنیاد گزارش‎ها، گروهی از افراد مسلح بر گردهمایی معترضان در میدان تحریر حمله کردند و ساختمانی را که مقر معترضان گفته شده‌است، به ادارۀ خودشان در آورده‌اند.

این در حالی است که اعتراض‌های ضد حکومتی در بغداد، پایتخت عراق، ادامه دارند.

ایالات متحدۀ امریکا سه مقام عراقی را به دلیل دخالت در اعتراض‌های اخیر در بغداد و سرکوب و کشتار معترضان، تحریم کرده‌است.

دیود شنکر، دست‌یار وزارت خارجه امریکا در این باره گفت: «امروز ایالات متحدۀ امریکا، سه مقام عراقی را که در سرکوب اعتراض‌های صلح‌آمیز در عراق دخیل بوده‌اند و نیز متهم به فساد رشوه گرفتن استند، تحریم می‌کند. این افراد، قیس خزعلی، لیث خز علی، حسین فالح استند که بربنیاد دستورالعمل اجرایی ۱۳۸۱۸ آنان به نقض سریع حقوق‌بشری دخیل بوده‌اند.»

معترضان در بغداد که پرجم عراق را بدست دارند خواهان کناره‌گیری تمامی افراد حکومتی استند. پیش از این، نخست‌وزیر عراق از مقامش کنار رفته‌است.

ادنان علی حسین، یکی از این معترضان گفت: «به خواست خداوند یک تغییر به وجود خواهد آمد. هرکس خواهان منحل شدن پارلمان است و می‌خواهند با برگزاری انتخابات تازه یک نخست وزیر دیگر به میان آید.»

این در حالی است که از آغاز اعتراض‌های ضد حکومتی در عراق تاکنون بیش از ۴۰۰ معترض جان‎های شان را از دست داده‌اند و صدها تن دیگر زخم برداشته‌اند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme