جاپان نزدیک به ده ميليون دالربرای صحت کودکان و مادران در افغانستان کمک کرد

دولت جاپان به ارزش 9.1 ملیون دالر آمریکایی را برای حمایت از یونیسف جهت ارایه خدمات در زمینه نجات زندگی در همکاری با موسسه جایکا برای پاسخگویی به حقوق و نیازهای فوری کودکان و زنان افغانستان اختصاص داده است . 73CC7E58-C914-455C-AC43-B4146ECC94ED-890x395_c

به گزارش راه این کمک ، یونیسیف و شرکای آن را قادر میسازد تا بیش از 1.4 ملیون نوزاد را به عنوان بخشی از پروگرام معافیت کتلوی واکسین نماید ، بیش از 10 ملیون کودک زیر سن 5 سال را محافظت کند  ، و همچنین به بیش از 2.8 ملیون خانم های در سن بارداری واکسین تیتانوس فراهم نماید. در همین حال ، این کمک مالی به هدف توسعه پایدار سوم (SDG3) کمک خواهد کرد تا زندگی سالم و بهبود رفاه برای کودکان در تمام سنین داشته باشد . مهم این است که این امر در ریشه کن سازی فلج اطفال مخصوصا در افغانستان  که یکی از  تنها سه کشور جهان است که تا هنوز فلج اطفال در آن متوقف نه شده است ، کمک خواهد کرد.

در محفل امضای قرارداد ، فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان گفتند: “افغانستان پیشرفت های چشمگیری در جهت کاهش سطح مرگ ومیر اطفال زیر پنج سال داشته است، که ازسال 2001 تا 2015 از 192 طفل به 55 طفل در هر 1000 تولد زنده کاهش یافته است. بیشترین مرگ و میر در پنج سال اول زندگی قابل وقایه است و ارائه واکسن های با کیفیت به تمامی کودکان واجد شرایط ، یکی از ابزارهای موثر برای جلوگیری از این مرگ و میر میباشد. برای بیش از ده سال، دولت جاپان یک همکار قوی برای دولت افغانستان جهت مطمین بودن دسترسی به واکسن های لازم جهت هرگونه اقدامات معافیتی و مبارزه با فلج اطفال بوده است .”

خانم ادیل خضر نماینده UNICEF در افغانستان میگوید ” مه به مردم و دولت جاپان به خاطر تعهد عمیق و صادقانه شان برای بهبود زندگی کودکان آسیب پذیر در افغانستان ارج میگذاریم ” ما به خاطر تعهد پایدار جاپان و حمایت سخاوتمندانه شان که  نه تنها زندگی کودکان را نجات میدهد بلکه در خاتمه سازی پولیو نیز ارزشمند است  اظهار سپاس می نماییم .

جاپان در زمینه های مختلف از جمله امنیت ، زیرساخت ، زراعت ، توسعه روستایی  ، توسعه انسانی ، معارف ، صحت و همکاری های بشردوستانه کمک های مالی به افغانستان نموده است . 

مجموع کمک های جاپان از سال 2001 به این طرف به حدود 6.6 ملیارد دالر آمریکایی میرسد .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme