دبیرکل ناتو: چالش افغانستان بزرگ است، حمایت ما ادامه دارد

ینس استولتنبرک، دبیرکل ناتو روز دوشنبه 3 دسامبر در نشستی تاکید کرد که چالش افغانستان بزرگ است و کشورهای عضو این سازمان پشتیبانی‌شان را از این کشور و نیروهای امنیتی افغان ادامه خواهند داد.586444

به گزارش راه استولتنبرگ در نشست خبری در بروکسل تاکید کرد، هزینۀ ماندن ناتو در افغانستان به مراتب کمتر از هزینۀ خروج‌اش از این کشور است.

براساس گزارش طلوع نیوز افغانستان، ینس استولتنبرگ گفت: «این برای ناتو مهم است که حضورش در افغانستان را ادامه دهد تا این کشور یک بار دیگر مرکزی برای تروریستان نشود. این حضور، هزینۀ بلند جانی و مالی را می‌طلبد؛ بار دیگر تأکید می‌کنم که هزینۀ ماندن ما در افغانستان کمتر از هزینۀ خروج ما از این کشور است».

او ادامه داد: «ما می‌دانیم که طالبان، داعش، القاعده و دیگر گروه‌ها در افغانستان حضور دارند و ماندن ما در این کشور به معنی تأمین امنیت کشورهای خود ما است. ما می‌خواهیم اطمینان یابیم که داعش، فرصت حضور در افغانستان را پیدا نکنند».

دبیرکل ناتو چالش افغانستان را «بزرگ» خواند و تأکید کرد که ناتو برای حل این چالش پشتیبانی مالی و نظامی‌اش را از این کشور بیشتر ساخته است.

قرار است نشست وزیران خارجۀ کشورهای عضو ناتو در بارۀ وضعیت افغانستان و تنش‌ها میان روسیه و اوکراین روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری در شهر بروکسل بلژیک برگزار شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme