در ۲۴ ساعت گذشته دستکم یک هزار نفر درفرانسه وایتالیا براثر ویروس کرونا جان دادند

با اضافه شدن بریتانیا به کشورهایی که مقررات و محدودیت‌های سختگیرانه برای مهار بحران ناشی از شیوع ویروس جدید کرونا وضع کرده‌اند هم اکنون مهم‌ترین قدرت‌های اروپا شهروندان خود را در قرنطینه عمومی قرار داده‌اند.

این اقدامات پیشیگرانه در دیگر نقاط جهان نیز به تدریج در حال فراگیر شدن است به نحوی که بر اساس گزارش‌ رسانه‌های بین المللی بیش از یک میلیارد نفر، به عبارتی از هر هفت شهروند جهانی یک نفر به قرار گرفتن در قرنطینه فراخوانده شده است.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی منابع رسمی تا صبح روز سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹/ ۲۴ مارس ۲۰۲۰ بیش از ۳۸۱ هزار نفر در سراسر جهان به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده و نزدیک به ۱۷ هزار نفر به دلیل بیماری ناشی از ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع بیماری کرونا در جهان را در این گزارش دنبال کنید.

رکورد آمار روزانه جان‌باختگان در فرانسه شکسته شد

وزارت بهداشت فرانسه روز سه شنبه اعلام کرد که شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور به ۱۱۰۰ نفر رسیده است.

بنا به اعلام مسئولان فرانسوی ۲۴۰ نفر طی ۲۴ گذشته جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از دست داده اند. به این ترتیب رکورد آمار روزانه جان باختگان در فرانسه شکست شد.

تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در فرانسه نیز از ۲۲ هزار نفر فراتر رفته است.

از سوی دیگر شورای مشورتی متشکل از دانشمندان فرانسوی که به دولت این کشور درباره نحوه مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا مشورت می دهد خواستار تمدید قرنطینه در این کشور شد. از نظر اعضای این شورا مدت قرنطینه سراسری در فرانسه باید «دستکم شش هفته» باشد.

۷۴۳ مورد فوتی جدید در ایتالیا

بر اساس آمارهای منتشر شده عصر سه شنبه ۲۵ مارس تنها طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۴۳ نفر دیگر در ایتالیا بر اثر بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند. ایتالیا با ۶۸۲۰ مورد فوتی بیشترین تعداد قربانی را به دلیل ویروس کرونا متحمل شده است. بیش از ۶۹ هزار نفر در این کشور به این ویروس آلوده هستند و تاکنون حدود ۸ هزار نفر هم بهبود پیدا کرده اند.

قرنطینه سراسری سه هفته‌ای در هند

دولت هند روز سه شنبه اعلام کرد که در راستای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا قرنطینه سراسری در این کشور را به مدت سه هفته به اجرا می گذارد.

هند پس از چین دومین کشور پرجمعیت جهان محسوب می شود. از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون شهروند هندی خواسته شده است که از خانه های خود خارج نشوند. 

تاکنون ۴۸۲ نفر در هند به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این تعداد ۱۰ نفر نیز تاکنون جان خود را از دست داده اند. 

مرگ ۸۷ نفر در اولین روز قرنطینه سراسری بریتانیا

مقامات بریتانیا روز سه شنبه اعلام کردند که تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور به ۴۲۲ نفر رسیده است. بنا به اعلام مسئولان بریتانیایی ۸۷ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از دست داده اند. 

از سوی دیگر ۱۴۲۷ نفر دیگر نیز در بریتانیا به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند. به این ترتیب شمار مبتلایان به این ویروس در بریتانیا از هشت هزار نفر فرار رفت.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا دوشنبه شب اعلام کرد که قرنطینه سراسری در این کشور به اجرا گذاشته می شود.

شمار مبتلایان در اروپا از ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفت

تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در قاره اروپا روز سه شنبه از ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفت.

کشورهای ایتالیا، اسپانیا، آلمان و فرانسه به ترتیب بیشترین موارد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در اروپا را داشته اند.

از سوی دیگر بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت ۸۵ درصد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای اروپایی و آمریکا به ثبت می رسد. سازمان جهانی بهداشت همچنین هشدار داده است که آمار مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» و مرگ و میر بر اثر آن به شکل «قابل توجهی» افزایش یافته است.

بازی های المپیک توکیو به تعویق افتاد

کمیته بین المللی المپیک روز سه شنبه اعلام کرد که بازی های المپیک که قرار بود تابستان سال جاری در توکیو برگزار شود به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا به تعویق افتاد.

دولت ژاپن و کمیته بین المللی المپیک بر سر برگزاری این مسابقات در تابستان سال ۲۰۲۱ با یکدیگر به توافق رسیده اند.

وضع مقررات منع عبور و مرور شبانه در مصر

مصطفی مدبولی، نخست وزیر مصر روز سه شنبه اعلام کرد که مقررات منع رفت و آمد در این کشور به مدت دو هفته هر روز از ساعت هفت شب تا شش صبح به اجرا در می آید.

بنا به اعلام نخست وزیر مصر این تصمیم در راستای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا گرفته شده است و در سراسر این کشور به اجرا در خواهد آمد.

مرگ ۵۱۴ مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در اسپانیا

به گفته وزارت بهداشت اسپانیا تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۵۱۴ مبتلا به ویروس کرونا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

به این ترتیب شمار مجموع جانباختگان در اسپانیا به ۲ هزار ۶۹۶ مورد رسید.

همنین تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ نیز در این کشور ۳۹ هزار و ۶۷۳ نفر اعلام شد.

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران با ۱۲۲ مورد مرگ جدید به ۱۹۳۴ نفر رسید

وزارت بهداشت ایران شمار جان باختگان ویروس کرونا طی بیست و چهار ساعت گذشته را ۱۲۲نفر اعلام کرد. با این حساب تعداد کل قربانیان بیماری کووید ۱۹ در ایران تا ظهر روز سه شنبه ۵ فروردین به ۱۹۳۴ نفر افزایش یافته است.

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران ضمن اعلام این مطلب یادآور شد که ۱۷۶۲ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ طی روز گذشته تاکنون در کشور شناسایی شده و تعداد مبتلایان به این بیماری به ۲۴ هزار و ۸۱۱ نفر رسیده است.

به گفته آقای جهانپور تاکنون ۸ هزار و ۹۱۳ نفر از مبتلایان به بیماری همه گیر کووید ۱۹ در سراسر کشور از این بیماری بهبود یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران همچنین با تشویق مردم به مشارکت در طرح غربالگری و بسیج ملی مقابله با کرونا اعلام کرد تا صبح روز سه شنبه بیش از ۴۱ میلیون نفر در این طرح مشارکت کرده‌اند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme