رهبر کوریای شمالی به امریکا ضرب‌الاجل تعیین کرد

رهبر کوریای شمالی گفت، ناکامی در مذاکرات با امریکا خطر احیای تنش را افزایش داده و وی تنها تمایل دارد در صورتی مجددا با رئیس جمهوری امریکا دیدار کند که ایالات متحده رویکردی مثبت داشته باشد.

به نقل از خبرگزاری راه به نقل از رویترز، کیم جونگ اون، رهبری کوریای شمالی گفت، تا پایان سال جاری میلادی برای امریکا منتظر می‌ماند تا این کشور تصمیم بگیرد منعطف‌تر باشد.

وی در جریان سخنرانی در مجمع عالی خلق کوریای شمالی گفت: آنچه برای امریکا ضرورت دارد، توقف راه کنونی ارزیابی و بودن در کنار ما با یک ارزیابی و محاسبه جدید است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا و کیم جونگ اون دو بار در هانوی، ویتنام و نیز سنگاپور دیدار داشتند که این امر نشانه‌ای از حسن نیت است اما دو طرف نتوانستند به توافقی برای لغو تحریم‌ها و توقف برنامه‌های اتمی و موشکی کره شمالی دست پیدا کنند.

ترامپ روز پنجشنبه گفته بود که آماده است تا بار دیگر با رهبر کوریای شمالی دیدار کند اما رهبری کوریای شمالی در سخنرانی روز جمعه‌اش گفت که نتایج حاصل از نشست هانوی باعث شده تا وی استراتژی‌ای را که سال گذشته میلادی درباره توافقات بین‌المللی و گفت‌وگوها با امریکا داشته، زیر سوال ببرد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme