برای اولین بار در تاریخ افغانستان یک دختر افغان به عنوان عضو جدید کمیته بین‌المللی المپیک جهانی انتخاب شد

یک خانم افغان به عنوان عضو جدید کمیته بین‌المللی المپیک انتخاب شد.

سمیرا اصغری خانم ۲۴ ساله افغان به عنوان عضو جدید کمیته بین‌المللی المپیک انتخاب شده است.31776035_1905032706215568_3578323011633152000_n

به گزارش راه به نقل از افق خانم اصغری در صحبت با خبرگزاری افق این موضوع را تایید کرد. وی پیش از این چندین سال عضو تیم ملی بسکتبال دختران کشور بود و به عنوان کاپتان این تیم نیز فعالیت کرده است و روز گذشته به عنوان یکی از ۹۵ عضو کمیته بین المللی المپیک، انتخاب شده اس.

توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی المپیک یا IOC در این مورد گفته که این خانم در ترویج ورزش در بین زنان افغانستان، زحمات زیاد کشیده است، در حالی که این کار در جامعه مثل افغانستان بسیار دشوار است.

سمیرا اصغری قبل از اینکه در کمیته المپیک افغانستان ایفای وظیفه کند، کپتان تیم ملی بسکتبال افغانستان بود.

در ۱۳۳ امین نشست IOC در شهر بوینس آیرس، پایتخت آرجنتاین سه زن و ۶ مرد از کشور‌های مختلف به عنوان اعضای جدید در این کمیته انتخاب شدند.

رییس کمیته بین المللی المپیک پیشتر اعلام کرده بود که نامزدی سمیرا اصغری، برای عضویت در کمیته بین المللی المپیک، یک پیام نیک است.

باخ در یک نشست خبری در شهر لوزان سویس گفته بود که با نامزدی این خانم، ما می‌خواهیم پیامی را، نه فقط به مردان و زنان در افغانستان؛ بلکه به همه کشورهایی بفرستیم که زنان در آن‌جا، برای انجام ورزش با موانع مواجه هستند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme