شورش در زندانی در تاجیکستان ۲۰ کشته برجای گذاشت

در نتیجه بروز شورش در زندانی در تاجیکستان، ۲۰ تن به شمول دو نگهبان زندان به قتل رسیدند. منشاء این شورش حمله یک زندانی از اعضای “دولت اسلامی” بر محافظ زندان عنوان شده است.zaklyuchennye

 به گزارش راه مقامات امنیتی تاجیکستان به خبرگزاری فرانسه گفته اند که حدود ۲۰ زندانی و دو نگهبان در درگیری در زندان شهر خجند در شمال این جمهوری آسیای مرکزی کشته شده اند. زندانیان از وسایل و ابزارهای یک کارگاه محبس به عنوان سلاح استفاده کرده اند. خجند دومین شهر بزرگ تاجیکستان است و حدود ۳۰۰ کیلومتر از شهر دوشنبه پایتخت این کشور فاصله دارد. در این زندان افرادی که جرایم سنگین و جدی را مرتکب شده اند، از جمله قاتلان و اسلامگرایان محبوس اند.

یک مقام وزارت داخله تاجیکستان به خبرگزاری رویترز گفته است که شورش پس از حمله یک زندانی بر نگهبان شروع شد. به گفته مقامات، این زندانی از اعضای گروه تروریستی “دولت اسلامی” بوده است. یک مقام امنیتی به خبرگزاری رویترز گفت که مسئولان این زندان برای آرام کردن شروش با آنها تماس گرفته بودند.

در اوایل سال ۲۰۱۶ یک زندانی و یک نگهبان در یک اقدام فرار از زندان کشته شدند. به گفته مقامات، این زندانی می خواست پس از فرار به گروه تروریستی “دولت اسلامی” بپیونند.

از تاجیکستان همواره گزارش های در مورد دستگیری و حبس اسلام گرایان نشر می شود.

در ماه جولای سال جاری، “دولت اسلامی” مسئولیت حمله ای را در تاجیکستان به عهده گرفت که در نتیجه آن چهار گردشگر از کشورهای غربی کشته شدند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme