کمک ۲ میلیارد دالری سازمان ملل برای کمک به کشورهای فقیر جهت مقابله با کرونا

به گزارش راه، «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل متحد  از طرح این سازمان برای کمک به کشورهای فقیر جهان جهت مقابله با بیماری مسری کووید ۱۹ خبر داد.

شبکه الجزیره قطر چهارشنبه (ششم حمل) به نقل از گوترش گزارش داد که سازمان ملل متحد طرحی به ارزش دو میلیارد دالر را آغاز کرده است تا با این طرح به فقیرترین کشورهای دنیا در زمینه راه‌های مقابله با ویروس کرونا کمک کند.

گوترش گفت: «ما باید تجهیزات و امکانات لازم را برای کمک به کشورهایی که بیشترین نیاز به کمک در راستای مقابله با کرونا را دارند، آماده کنیم».

از زمان ظهور و شیوع کرونا در چین و سایر کشورهای جهان، تا این لحظه (لحظه تنظیم خبر) ۴۴۰,۱۴۵ به این ویروس مبتلا شده، ۱۹,۷۵۱ فوت کرده و  ۱۱۱,۹۴۲ نفر نیز بهبود یافته اند.

سازمان جهانی صحت این یروس را همه‌گیر جهانی دانسته و گوترش نیز گفته است که کرونا دشمن مشترک انسان‌هاست و همه باید برای مقابله با آن دست به دست هم دهند.

دبیرکل سازمان ملل متحد اخیراً  گفته که «ما باید به این مسئله واقف باشیم که کشورهای ضعیف‌تر و فقیرتر دنیا از کرونا بیشترین ضرر را خواهند دید».

او  همچنین گفته است که ثابت شده می‌توان کرونا را کنترل کرد و اگر  این ویروس در مناطق ضعیف‌تر جهان منتشر شود، میلیون‌ها انسان را خواهد کشت.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme