مجلس نمایندگان امریکا به قطع حمایت امریکا از جنگ یمن رای داد

مجلس نمایندگان امریکا با اکثریت آرا لایحه‌ای را تصویب کرد که براساس آن باید مداخله ایالات متحده در جنگ یمن پایان یابد. در صورتی که مجلس سنا نیز این لایحه را تصویب کند، انتظار می رود از سوی رئیس جمهور ترامپ وتو شود. 

جلس نمایندگان ایالات متحده امریکا که از سوی دموکرات‌ها رهبری می‌شود، با ۲۴۸ رای موافق و ۱۷۷ رای مخالف لایحه‌ای را تصویب کرد که باعث قطع حمایت امریکا از مداخله نظامی به رهبری عربستان سعودی در یمن خواهد شد.

از جمله ۱۸ نماینده جمهوری‌خواه نیز به این طرح رای دادند که براساس آن باید کمک‌های ایالات متحده امریکا در زمینه تامین سوخت، اطلاعات و کمک‌های هدفمند در منازعه یمن بدون تصویب پیشین کنگره، قطع خواهند شد.

نمایندگان مجلس امریکا گفته اند از شرکت امریکا در جنگ داخلی یمن که باعث کشته شدن ده ها هزار تن شده است، نگران اند. باربارا لی، نماینده دموکرات گفته که «ما در ایجاد و بدتر شدن بزرگترین بحران انسانی در دنیا کمک کرده ایم. دخالت ما در این جنگ، صریحاً شرم آور است.»

ترامپ از این تصمیم خوشحال نخواهد شد

قانونگذارانی که علیه این قطعنامه رای دادند، گفته اند که این امر به متحدان منطقه‌ای امریکا آسیب می‌رساند و توانایی ایالات متحده برای متوقف کردن گسترش افراط‌‌گرایی مذهبی را تضعیف می‌کند.

کاخ سفید از مداخله ایالات متحده در جنگ یمن دفاع کرده و استدلال نموده که هیچ نیروی امریکایی به طور فعالانه در این جنگ شرکت ندارد.

براساس گزارش رسانه‌ها اگر مجلس سنا که تحت رهبری جمهوری‌خواهان قرار دارد، در ۳۰ روز آینده این لایحه را تائید کند، دونالد ترامپ رئیس جمهور آن را وتو خواهد کرد.

زندگی در لجن زار 

زباله دانی در حومه شهر حدیده در غرب یمن. آیا اینجا می تواند جایی برای زندگی باشد؟ برای خانواده روزیق بله، اینجا حالا محل بود و باش شان است. برای آنها این تنها راه زنده ماندن است.

آرامش در کلبه فقیرانه 

اینجا مجموعا برای این خانواده ۱۸ عضوی یک محل امن تر از خانه شان در شمال غرب این کشور است. زیرا که آنجا توسط جت های جنگنده ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی بمباران می شود.


دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme