ملک سلمان: منطقه خلیج باید برای مقابله با خصمانگی ایران متحد شود

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود، پادشاهی عربی سعودی در جلسه افتتاحیه چهلمین دوره اجلاس سران شورای همکاری کشورهای عربی خلیج، روز سه‌شنبه 10 دسامبر 2019 با تاکید بر این نکته که رژیم ایران به سیاست‌های خصمانه خود و تضعیف ثبات کشورهای همسایه ادامه می‌دهد، گفت که کشورهای منطقه باید برای رویارویی با ایران متحد شوند.

پادشاه سعودی گفت اعضای شورای همکاری کشورهای عربی خلیج باید خود، اقدام به حمایت از خویش در مقابل حملات موشک‌های بالستیک ایران کنند و این کشورهای باید برای رویارویی با خصمانگی ایران متحد شوند.

ملک سلمان با اشاره به اینکه کشورش به درخواست امارات، میزبان این دوره از این نشست است، تاکید کرد که این شورا از زمان تاسیس تاکنون توانسته همه بحران‌ها را پشت سر بگذارد.

او همچنین به موضوع فلسطین اشاره و بر موضع ثابت سعودی در حمایت از حقوق فلسطینی‌ها تاکید کرد. ملک سلمان افزود: «ملت فلسطین حق دارد که دولت مستقلی داشته باشد که پایتخت آن قدس شرقی باشد.»

در این نشست هیات عمان به ریاست فهد آل سعید، هیات قطر به ریاست عبدالله بن ناصر بن خلیفه آل‌ثانی نخست وزیر این کشور، هیات امارات به ریاست شیخ محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی، هیات بحرین به ریاست ملک حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین و هیات کویت به ریاست امیر این کشور شیخ صباح الاحمد الجابر المبارک الصباح شرکت حضور دارند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme