نماینده مجلس ایران: تنها در قم ۵۰ نفر بر اثر کرونا جان باخته‌اند

یک عضو مجلس نمایندگان ایران گفته‌است که تنها در شهر قم این کشور، ۵۰ نفر بر اثر بیماری ناشی از ویروس کرونا جان باخته‌اند.

خبرگزاری ایرانی ایلنا گزارش داد که احمد امیرآبادی؛ نماینده قم در حاشیه نشست علنی امروز ( دوشنبه ۵ حوت) مجلس ایران گفت: «تا دیشب حدود ۵۰ نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده‌اند و وزیر بهداشت در این قضیه مقصر است.»

آقای امیرآبادی با انتقاد از عملکرد دولت ایران در کنترل وضعیت شیوع ویروس کرونا افزوده‌: «حدود ۳ هفته از شیوع ویروس کرونا در قم می‌گذرد؛ اما دولت در این باره هیچ چاره‌اندیشی و اقدامات پیش‌گیرانه صورت نداده‌است.» او همچنین خواستار قرنطینه‌شدن شهر قم شد‌ه‌است.

پیش از این، اسدالله عباسی؛ سخنگوی مجلس ایران به نقل از وزارت صحت ایران اعلام کرده‌بود که آمار ابتلا به بیماری ویروس کرونا در ایران به ۴۷ نفر رسیده و قربانیان این بیماری نیز به ۱۲ نفر افزایش یافته‌است.

آقای عباسی همچنین ادعا کرده‌بود که ویروس کرونا از افغانستان، پاکستان و چین وارد ایران شده‌است؛ در حالی‌که تنها مورد مثبت کرونا امروز در هرات شناسایی شده و از پاکستان هم تاکنون مورد مثبت کرونا گزارش نشده‌است.

فیروزالدین فیروز؛ وزیر صحت عامه افغانستان امروز در یک نشست خبری اعلام کرد که از سه مورد مشکوک یک مورد آن مثبت تشخیص شده‌است. او افزود، فرد مبتلا به کرونا در هرات، یک مرد ۳۵ ساله است و قبلا به شهر قم ایران سفر داشته‌است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme