وزیر پیشین مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان بار دیگر به دادگاه احضار شد

عبدالرزاق وحیدی، وزیر پیشین مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان روز چهارشنبه هفته جاری بار دیگر به دادگاه می‌رود.

وحیدی در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «با لایحه وظایف خیالی و غیرواقعی که ارزش آن از یک کاغذپاره کمتر است٬ و معلوم نیست یکباره از کجا سربرآورده و مورد تایید هیچ مرجعی هم نیست٬ تلاش می کنند تا پای مرا هم به دوسیه تازه‌ای بکشانند».

او ادامه داده است: «روز چهارشنبه هفته روان در مرکز عدلی و قضایی مشروط بر اینکه جریان محکمه به صورت زنده از تلویزیون‌ها نشر گردد٬ منحیث مسئولی که در برابر قانون و عدالت پاسخگو می باشد٬ حاضر خواهم شد».

وحیدی علاوه کرد، شیرآقا منیب، قاضی دادگاه در این زمینه جواب قطعی نداده و گفت، روز دادگاه موضوع را بررسی خواهد کرد.

وزیر پیشین مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان نوشته است: «شک من در این است که دستگاه قضاء در عدم موجودیت فضای باز رسانه ای و نظارت مستقیم مردم از عملکرد آنها تحت فشارهای ارگ حکم بدهد».

او تاکید کرده است: «نکته آخر اینکه دوسیه در زمان وزارت آقای اکلیل حکیمی (وزیر پیشین مالیه) و به اشاره وی در روزهایی علیه شخص من تحریک شده است که موضوع حیف و میل عواید محصول مخابراتی و عدم ایجاد شدن سیستم ریل‌تایم محور اساسی بحث‌های رسانه‌ها بود. لطفاً به من حق بدهید٬ چون پول‌های اکلیل حکیمی که تا اینجا از کاغذ سفید دوسیه‌ای علیه من ساخته٬ می‌تواند ترازوی عدالت را نیز واژگون سازد».

قابل ذکر است که عبدالرزاق وحیدی، اولین وزیر افغانستان است که به اتهام فساد اداری محاکمه علنی شده است و 20 روز پیش از سوی قاضی دادگاه بی‌گناه شناخته شد و برائت گرفت.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme