وضع تحریم‌های جدیدی علیه ایران توسط ترامپ

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا عصر دیروز شنبه ۲۲ جون در مجموعه پیام‌های توییتری از اتخاذ تصمیم‌های جدید دربارۀ ایران خبر داد.

آقای ترامپ نوشت: «من در کمپ دیوید هستم و روی موضوعات بسیاری کار می‌کنم، از جمله ایران. ما اقتصاد بزرگی داریم، تعرفه‌های وضع شده بسیار مفید بودند و باعث ورود دالرهای فراوانی به کشور شدند و به ایجاد توافقات تجاری خوب کمک کردند. داوجونز در ماه جون در بهترین وضعیت خود در ۸۰ سال گذشته و بازار سهام در بهترین وضعیت در ۵۰ سال گذشته بود.»

و در ادامه نوشت: «ایران نمی‌تواند سلاح اتمی داشته باشد. تحت برنامۀ وحشتناک اوباما، آنها در مسیری قرار داشتند که پس از چند سال به سلاح هسته‌ای دست یابند و تاییدات موجود نیز قابل قبول نیست. ما روز دوشنبه تحریم‌های بیشتری را علیه ایران اعمال می‌کنیم.»

در پیام توییتری سوم آمده است: «من منتظر روزی هستم که تحریم‌های ایران برداشته شود و آنها بار دیگر به یک ملت مولد و پررونق تبدیل شوند. هرچه زودتر، بهتر.»

تنش ها میان امریکا و ایران در هفته که گذشته که سپاه پاسداران ایران یک هواپیمای بدون سرنشین امریکا در آب‌های خلیحج فارس ساقط کردند وارد مرحله تازه‌ای شده است.

بعد از حمله ایران به طیاره بدون سرنشین امریکا ترامپ دستور حمله له چند نقطه ایران را صادر کرد و ساعاتی بعد دستور لغو حمله را صادر کرد.

تحریم های تازه امریکا علیه ایران در حالی قرار است اعمال شود که اقتصاد ایران به شدت دچار افت شده و نرخ برخی کالاها در این کشور به گونه سرسام‌ آوری افزایش یافته است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme