پژوهش جدید: نوشیدن یک بوتل شراب در هفته به اندازه ۱۰ دانه سگرت می تواند سرطانزا باشد

بنا به یک مطالعه جدید که اخیراً در ژورنال «بایومدیکال» یا BMC منتشر شده است، ضرر نوشیدن یک بوتل شراب در هفته، معادل ضرر کشیدن پنج دانه سگرت برای مردان و ده دانه سگرت برای زنان در همین مدت زمان است – حد اقل اگر بخواهید از نظر افزایش خطر سرطان در نظر بگیرید.

به گزارش هافینگتون پست به نقل از سایت علمی «لایو ساینس»، پژوهشگران بریتانیایی کشف کردند که در یک جامعه ، نوشیدن یک بوتل شراب در هفته، خطر ابتلا به سرطان را تا ۱ درصد در مردها و تا ۱.۴ درصد در زن‌ها بالا می برد.

ناشرین این پژوهش با استفاده از مطالعه جمعیت بریتانیا و داده های مربوط به سلامتی در دست، همینطور اطلاعات مربوط به سرطان هایی که به مصرف سگرت یا الکل مربوط می شوند، به این نتیجه رسیده اند.

هدف پژوهشگران با مقایسه الکل با سگرت ترسیم تصویر واضح تری از ارتباط مصرف مشروبات الکلی و خطر ابتلا به سرطان برای عموم است.

 با وجود این که مطالعات ارتباط نزدیکی بین مصرف الکل و ابتلا به برخی از سرطان ها پیدا کرده اند ولی این ترکیب شیمیایی تنها عامل ابتلا به این بیماری نیست.

به گفته پژوهشگران شاید هنوز زود است که بخواهید نوشیدن یک گیلاس شراب را کاملاً ترک کنید، ولی این کشفیات حد اقل این آگاهی را به شما می دهد تا بتوانید میزان مصرف الکل خود را ارزیابی کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme