کرواسی فینالیست جام جهانی شد

کرواسی همانطور که انتظار می رفت به عنوان پدیده این دوره از رقابت های جام جهانی کار را یکسره کرد و خود را به فینال رساند. به گزارش راه شاگردان زلاتکو دالیچ که پس از دیدار سنگین یک چهارم نهایی و حذف میزبان با توپی پر اما قوای جسمی تحلیل رفته به دیدار نیمه نهایی آمده بودند هر چه از زمان مسابقه گذشت امیدوارکننده تر ظاهر شدند و در نهایت با برتری ۲ بر ۱ مقابل انگلیس پیروز میدان را ترک کردند.606x356_cmsv2_16aa0195-a3be-5f6f-9d92-8ccca0eac2b8-3213716

کروات ها که در همان پنج دقیقه نخست دروازه خود را باز شده می دیدند برای روشن کردن موتور خود به زمان بیشتری نیاز داشتند. گل نخست مسابقه را کیران تریپیر، مدافع و بال کناری تیم ملی انگلیس و باشگاه تاتنهام وارد دروازه کرواسی کرد تا آب سردی بر پیکره لوکا مودریچ و یارانش پاشیده شود.

شطرنجی ها در نیمه نخست نتوانستند آنطور که باید خود را به دروازه شاگردان گرت ساوتگیت نزدیک کنند. نیمه نخست درحالی با نتیجه ۱ بر صفر به سود سه شیرها به پایان رسید که کمتر فردی تصور می کرد کرواسی نیمه دوم را نیز با همین انرژی ضعیف و رمق اندک برای جبران گل خورده آغاز کند.

کروات ها که با طراحی مودریچ و جنگندگی راکیدیچ به تدریج به فرم ایده آل خود نزدیک می شدند سرانجام پس از چند موقعیت نصف و نیمه در دقیقه ۶۸ توسط ایوان پریشیچ به گل تساوی دست یافتند. این گل به نوعی آغازی بود برای ارائه نمایشی متفاوت از سوی تیم ملی کرواسی که گویی تازه به سبک ویژه فوتبال خود بازگشته بود.

شاگردان زلاتکو دالیچ که به تاکتیک پذیری و ارائه فوتبالی مبتنی بر تکنیک و تبحر در تغییر آهنگ بازی شهره اند هر چه از جریان بازی گذشت بیشتر خطر آفریدند تا اینکه در وقت های اضافه و در دقیقه ۱۰۹ با گل ماریو مانژوکیچ که همچون تیری به قلب تیم ملی انگلیس نشست فاتح مسابقه شوند.

کرواسی که سال ۱۹۹۸ به سومی جهان دست یافته بود حالا برای نخستین بار در تاریخ فوتبال این کشور پا به دوئل نهایی جام جهانی می گذارد. کروات ها برای رسیدن به رویای قهرمانی در این تورنمنت باید به مصاف تیم ملی فرانسه بروند.

لحظه به ثمر رسیدن گل برتری کرواسی

سه شیرها نیز که پس از بیست و هشت سال موفق به حضور در نیمه نهایی جام جهانی شده بودند در شکست رکورد عدم حضور در فینال پس از نیم قرن ناکام ماندند.

سوت پایان و هجوم کروات ها به وسط میدان

شادی همزمان بازیکنان و هواداران کرواسی پس از گل برتری
شادی در کنار اندوه
امیدی که بر باد رفت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme